Mandalová omalovánka

Chcete vyzkoušet mandalu v praxi, ale nevíte, jak začít? Práce s mandalovou omalovánkou může být dobrou volbou, protože úkol je jednoduchý, vyplnit barvou vybranou předlohu. Je to příležitost zavést si na čas, třeba týden, mandalový rituál. V pravidelný čas usednout na klidné místo, zapálit svíčku, pustit si hudbu. Vyhradit si čas pro sebe a nechat mandalu působit.

Účinky vybarvování mandalové omalovánky:

  • Relaxace psychická i fyzická (uvolnění)
  • Harmonizace (vyladění)
  • Sebepoznání (skryté aspekty svého Já)

Možná jste ve stresu a pomocí mandaly se potřebujete uklidnit. Pak stačí, když se poddáte hudbě a pastelkám. Nemusíte nic vymýšlet, jen si dopřejte čas. Myšlenky se budou postupně usazovat, rovnat a přebírat. Je možné, že nově pohlédnete na svůj stres.

Pokud máte dojem, že s mandalovou omalovánkou jde jen o příjemný způsob krácení dlouhé chvíle, jste na omylu. I při této aktivitě se o sobě můžete leccos dozvědět. Stejně jako výsledek nás zajímá i proces. Do hry můžeme nechat vstoupit způsob výběru barev pastelek. Například:

Vybarvi omalovánku 6 oblíbenými barvami, nebo barvami, které nesnášíš

Vyber si 6 pastelek se zavřenýma očima

Požádej kamaráda, ať za tebe barvy vybere a použij je

Zvol si postup vybarvování a ten dodrž

Někdy se v životě zamýšlíme, s jakými kartami vlastně hrajeme. Jindy je nám zatěžko přijmout danou situaci. Nebo máme problém dodržovat pravidla případně přijmout cizí rady. Některé z těchto cvičení vám bude možná brkat na vaše strunky. Vždy je možnost psát si při vybarvování mandaly poznámky, když nás něco napadne. Ty jsou pak nový zdrojem sebepoznání, nové pravdy o sobě.

Sestavte si experiment sobě na míru a dovolte si chvíli hrát sami se sebou. Bude to určitě užitečný čas.

"Mou radostí je preventivní ladění fyzické i duševní kondice. Objevila jsem proto skvělé a hlavně funkční nástroje – bosou chůzi, práci s mandalou a doprovázené poutě v přírodě. Potřebným lidem tak PODÁVÁM PROSTOR pro udržitelnou péči o své zdraví v jeho celistvé podobě." Můj příběh si přečtěte zde >>
  • eBook ZDRAVĚ BOSKY
  • Číst eBook zdarma
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku…