KDYŽ MI VŠECHNO VEZMOU, CO MI ZŮSTANE?

Mandalové cvičení pro pokročilé

Cvičení doporučuji pro aktivní borce na seberozvojové stezce, kteří nečekají na to, až jim bude poznání naservírováno na všeslibujícím workshopu a jdou si pro informace přímo k vlastnímu zdroji. Jednou za čas se vnitřní audit může hodit. Tak jdeme na to!

Co k tomu potřebujeme?

papír A4, pastelky, kružítko je povolené, 2-3 hodiny času, klidné místo bez vyrušování, soustředěný stav vědomí lze podpořit relaxační hudbou, vonnou tyčinkou, nebo zapálenou svíčkou.

Jak na to?

Připravte si prostředí, ve kterém budete pracovat. Na začátek papíru si napište výše uvedenou otázku. Připište datum. Pusťte se do malování. Vše zajímavé – otázky i odpovědi, které vám během procesu malování přijdou na mysl, si poznamenejte na druhou stranu papíru. Hotovou mandalu si někam založte, abyste se k ní mohli později vrátit a poznámky i mandalu podrobit novému úhlu pohledu, který se dostaví až časem. Tento postup posiluje naši schopnost sebereflexe.

Praktický tip

Nepodléhejte mysli, která se bude snažit hodnotit obrázek. Jde o proces a výsledná mandala není na ukazování. Nejde o to, aby se vám líbila. Mandala je jako loďka, která vás veze na druhý břeh, abyste se mohli kouknout tam, kde jste prve stáli. Je to jenom prostředek na cestě sebepoznání.

"Mou radostí je preventivní ladění fyzické i duševní kondice. Objevila jsem proto skvělé a hlavně funkční nástroje – bosou chůzi, práci s mandalou a doprovázené poutě v přírodě. Potřebným lidem tak PODÁVÁM PROSTOR pro udržitelnou péči o své zdraví v jeho celistvé podobě." Můj příběh si přečtěte zde >>
  • eBook ZDRAVĚ BOSKY
  • Číst eBook zdarma
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku…